W pracy spędzamy 1/3 dorosłego życia. Oznacza to, że utrzymanie czystego, wygodnego i zdrowego miejsca pracy ma duży wpływ na zadowolenie pracowników. Według licznych raportów, lepsza jakość powietrza i wentylacja może zapewnić wzrost wydajności nawet o 11%. To tylko wierzchołek góry lodowej, jeśli chodzi o statystyki potwierdzające znaczenie czystości w powierzchni biurowej.

Lepsza jakość powietrza

Chociaż jest to niewidoczne dla oka, jakość powietrza może wpływać na zdrowie i samopoczucie pracownika, zwłaszcza jeśli jest on podatny na astmę lub alergie. Zdecydowanie każda osoba odczuje poprawę (nawet niewielką) w wyniku polepszenia jakości powietrza w pomieszczeniu. Powinieneś więc regularnie wietrzyć pomieszczenie oraz korzystać z odświeżaczy powietrza.

Zadbaj o regularne sprzątanie

Koniecznie zadbaj o to, aby utrzymać porządek w biurze. Na rynku działa wiele firm specjalizujących się w takich usługach. Sprzątanie biurowców w Warszawie, Krakowie, Katowicach czy innych większych miastach przez profesjonalne firmy stało się bardzo powszechne. Usługi takich firm obejmują m.in. regularne czyszczenie powierzchni, odkurzanie, usuwanie kurzu, a nawet pranie dywanów i wykładzin. Firma sprzątająca to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu na wykonywanie dodatkowych, czasochłonnych obowiązków do jakich zalicza się sprzątanie.

Większa produktywność

Według Small Business Trends badanie przeprowadzone na Harvardzie wykazało, że studenci, którzy pracowali w wolnym od bałaganu miejscu pracy, mogli pracować stabilnie przez 7,5 minuty dłużej niż studenci wykonujący to zadanie w zabałaganionym miejscu pracy. To dokładnie pokazuje jak bardzo istotne jest utrzymanie czystości i porządku w miejscach pracy.

Lepsze samopoczucie

Samopoczucie i morale pracowników bezpośrednio przekładają się na większą produktywność i sukces w Twojej firmie. Pracownicy z pewnością docenią Twój wkład w utrzymanie porządku w biurze. Zatrudniając profesjonalistów dajesz im znak, że dbasz o ich miejsce pracy. Jest to swoistego rodzaju forma szacunku, która z pewnością zostanie przez nich doceniona.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *