Jeśli dopiero zaczynasz jeździć na rowerze, świat sprzętu rowerowego może być skomplikowanym i przytłaczającym miejscem. Im więcej słyszysz o różnych akcesoriach rowerowych, które trzeba mieć, tym droższa wydaje się jazda na rowerze. Ale wcale tak nie musi być! Oto lista naprawdę „niezbędnych” akcesoriów rowerowych. Ten sprzęt jest niezbędny dla twojego bezpieczeństwa osobistego i długowieczności roweru.

Kask

Wszystkie poniższe akcesoria rowerowe są niezbędne. Ale ten jest absolutnie konieczny dla osób często poruszających się jednośladem. Nawet jeśli jazda na rowerze bez kasku jest legalna, Twoim obowiązkiem jest ochrona głowy. Nawet najbardziej doświadczeni rowerzyści od czasu do czasu mają nieoczekiwane kolizje bądź upadki. Nie wspominając o tym, że nie możesz kontrolować wyborów dokonywanych przez kierowców, pieszych i zwierzęta, które napotykasz podczas jazdy. Wybierając kask rowerowy, pamiętaj, aby dopasować go do rozmiaru głowy i stylu jazdy. Kaski na rower rekreacyjny mogą być niedrogą opcją dla zwykłych rowerzystów. Kaski na rower górski z bikestacja.pl zapewniają doskonałą wentylację i osłonę tylnej części głowy, aby zapewnić bezpieczeństwo podczas upadku do tyłu. Kaski na rower szosowy są lekkie, aerodynamiczne i dobrze wentylowane, co zapewnia szybką podróż.

Rękawiczki rowerowe

Rękawiczki kwalifikują się jako niezbędne akcesoria rowerowe z wielu powodów. Po pierwsze, chronią dłonie w razie wypadku. Po drugie, zapobiegają tarciu i pęcherzom. Trzecią, mniej znaną korzyścią jest to, że rękawiczki rowerowe chronią nerw łokciowy. Ten nerw przebiega przez dłoń. Kiedy stale uciskasz nerw łokciowy, możesz odczuwać ból lub drętwienie małego palca, palca serdecznego lub całej dłoni. Rękawiczki rowerowe mają wyściełane dłonie, aby zapobiec tym problemom

Butelka z wodą lub zestaw z bidonem

Brak wody w trakcie jazdy to nie tylko niedogodność. To prawdziwe niebezpieczeństwo. . . zwłaszcza jeśli wybierasz się w daleką podróż. Standardową zasadą jest wypijanie co najmniej trzech dużych łyków co dwadzieścia minut. Twoje potrzeby będą się jednak różnić w zależności od tego, jak uciążliwa jest Twoja jazda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *